Verkaaik tussen de YA-boeken leest: De bronzen stad

Op zaterdag 4 november organiseren Imen el Idrissi en Jasmijn van Marrewijk om 19:15 uur (inloop vanaf 19:00 uur) weer een nieuwe leesclub Verkaaik tussen de YA-boeken. De leesclub gaat over het boek De bronzen stad/The City of Brass door S.A. Chakraborty.

Tussen de marktkramen van het achttiende-eeuwse Caïro zingen nog altijd de oude verhalen rond. Verhalen over djinns en geesten. Over steden verborgen in het kolkende zand van de woestijn, vol betoveringen, verlangen en schatten die je stoutste dromen overtreffen. Daar, waar de magie door elke straat stroomt en als stof in de lucht hangt, wacht Daevabad: de legendarische bronzen stad. Achter haar hoge muren en zes djinnpoorten wacht een stad vol intrige en betovering – waar oude vetes verre schaduwen werpen en de machtsstrijd genadeloos is.

Nahri heeft nooit in magie geloofd. Dromen over schatten en verborgen steden is leuk, maar als je de kost verdient met het oplichten van rijke Ottomaanse edelen, heb je wel iets anders aan je hoofd. Tot Nahri tijdens een van haar zwendelpraktijken per ongeluk een mysterieuze djinnkrijger aan haar zijde roept, en ze beseft dat de magische wereld die ze voor onzin hield maar al te echt is. Sterker nog: dat zijzelf er onherroepelijk deel van uitmaakt. Want Nahri heeft nooit geweten waar ze vandaan komt, of hoe het kan dat ze vreemde talen kan verstaan die niemand haar ooit heeft geleerd. Ze hoopt dat de krijger haar de antwoorden kan geven die ze haar hele leven heeft gezocht. Maar iedereen weet dat een wens doen bij een djinn fatale gevolgen kan hebben.

Over de auteur

Shannon A. Chakraborty (1985) is een Amerikaans schrijfster van historische fantasy en speculatieve fictie. Ze brak in 2017 door met de Daevabad-trilogie

Wat is Verkaaik tussen de YA-boeken?

Er zijn meerdere leesclubs in Gouda. Maar “Verkaaik tussen de YA-boeken” is anders dan anderen. Vind je het leuk om op min of meer regelmatige basis met een groep op een zaterdagavond een boek te bespreken in de inspirerende omgeving van de boekhandel, maar heb je niet altijd tijd om aanwezig te zijn? Lees dan verder….

Hoe gaat “Verkaaik tussen de YA-boeken” in zijn werk?

– Onder leiding van Imen el Idrissi en Jasmijn van Marrewijk wordt er elke zes weken een young adult/fantasy boek gelezen dat zowel in het Nederlands als in de originele taal te lezen is. In een enkel geval zal de originele taal Nederlands zijn.
– Hoewel er voornamelijk young adult (en mogelijk new adult/fantasy) wordt gelezen, is iedereen tussen 15 en 99 jaar van harte welkom.
– Zodra bekend is welke titel het wordt en op welke datum de bespreking gaat plaatsvinden krijgt iedereen die zich als Leesclublid heeft aangemeld een nieuwsbrief met daarin: datum van de boekbespreking en de titel van het boek.
– Diegenen die het een leuke titel lijkt en plaats heeft in zijn/haar agenda om aanwezig te zijn bij de bespreking, geeft zich op als aanwezige door het reageren op de nieuwsbrief.
– De eerste 10 mensen die reageren krijgen dan de bevestiging dat er een plaats voor ze is gereserveerd. De rest valt voor die boekbespreking af.
-In uitzonderlijke gevallen wordt, wanneer de belangstelling groter is dan 10 mensen, gekeken of er nog een tweede avond geregeld kan worden.
– Deelname aan de leesclub kost € 2,-, incl de koffie/thee.

Imen el Idrissi en Jasmijn van Marrewijk

Activiteit:

Verkaaik tussen de YA-boeken leest: De bronzen stad

Datum:

zaterdag 4 november 2023

Tijd:

19:00

Kosten:

2,00 incl. consumptie

Aanmelden:

Inschrijven

Binnenkort

dinsdag 26 september 2023

10 jaar Verkaaik tussen de boeken leest: De onbedoelden

19:30 uurLees meer>>
woensdag 11 oktober 2023

Kinderboekenweek: Rob Koops vertelt over Norgië

15:00 uurLees meer>>
donderdag 19 oktober 2023

Elje van Turennout presenteert Uitzicht

19:00 uurLees meer>>
Blijf op de hoogte...
...via onze nieuwsbrief...



...via Twitter...
...of via Facebook.